W drugim kwartale 2020 roku wiele firm z sektora handlowego (również tych posiadających kilka kanałów sprzedaży) borykało się z problemami związanymi z pandemicznymi obostrzeniami i zamknięciem sklepów. W celu wykorzystania rosnącego potencjału w kanale online, wspólnie z marką OCHNIK, zrewidowaliśmy obecną strategię – pamiętając cały czas o zachowaniu odpowiedniego wskaźnika koszt/przychód. Biorąc pod uwagę, że pomiar sprzedaży z Facebooka odbywa się za pośrednictwem Google Analytics, w dużym stopniu postanowiliśmy skupić się na optymalizacji krzyżowej.
Redakcja K2 Precise„Paliwem” zasilającym emisję kampanii były dane pozyskiwane na bieżąco z różnych źródeł. Punktem wyjścia naszych działań była zatem optymalizacja i automatyzacja procesu przekazywania informacji z Facebooka do Google Analytics. Pozwoliło nam to na łatwy transfer danych zawierających dane o platformie, umiejscowieniu oraz nazwie poszczególnych kampanii oraz zestawów reklam. Dzięki temu mogliśmy stale analizować efektywność poszczególnych rozwiązań i alokować budżety.
Na bieżąco konfrontowaliśmy też dane z Google Analytics z wynikami dostępnymi w Atrybucji Facebooka, która przy odpowiednio przypisanej konwersji potrafi dać znacznie szerszy wgląd w działania reklamodawcy.
Panel Facebooka + Google Analitycs + Atrybucja Facebooka = lepsze rezultaty.
K2precise
Dzięki ciągłemu analizowaniu danych pozyskiwanych z 3 różnych źródeł oraz realizowaniu kampanii w trybie Test & Learn, planowaliśmy stworzyć strukturę konta, która pozwoli nam nie tylko zrealizować oczekiwania Klienta określone wskaźnikami koszt/przychód, ale wygenerować najlepsze w historii marki OCHNIK rezultaty.
Wyszliśmy od integracji danych z trzech różnych systemów – to zapewniło podstawę do przeprowadzania relewantnych testów, mających wpływ na usprawnianie wyników.
Stopniowo wdrażaliśmy nowe formaty reklamowe oraz ich kombinacje.
Usprawnialiśmy remarketing i prospecting dynamiczny, przepływ użytkownika w lejku zakupowym, kierowanie reklam oraz wybór odpowiednich umiejscowień dla konkretnych etapów lejka i formatów.
Wszystko w oparciu o zebrane w różnych systemach dane.
-11%
Optymalizacja w oparciu o trzy źródła danych pozwoliła na obniżenie wskaźnika KP, przy zwiększonej skali przychodów.
+82%
Dzięki wykorzystaniu nowych formatów i optymalizacji, znacznie zwiększyliśmy wolumen ruchu, przy zachowaniu jakości sesji.
Wzrost przychodu mierzonego w Google Analytics w modelu last-click tylko ze źródeł pochodzących z ekosystemu Facebooka. Okres analizy: Q1 wobec Q2 2020.
141
Dzięki autorskim narzędziom analitycznym przeanalizujemy działania Twojej konkurencji, a następnie zaproponujemy efektywną i sprawną optymalizację budżetu reklamowego.
Przeanalizujemy ruch w Twoim serwisie pod kątem zakładanych celów.
Dzięki naszemu bieżącemu wsparciu Twój serwis będzie zawsze spełniał aktualne wymagania Google – będzie mógł skutecznie konkurować w wynikach wyszukiwania.